Karjatamise õpetamise algul on väga oluline, et lambad oleksid leebed ja liikuvad. Seetõttu on soovitatav kasutada noori lambaid. Kindlasti ei tohiks algajale koerale karjatamise harjutamiseks anda vanu jäärasid ega utesid, samuti mitte haigeid, imetavaid või tiineid lambaid. Lambad hindavad koera pidevalt ning tajuvad tema ebakindlust. Vana jäär või utt võib kogenematu koera puhul vastu hakata ning liikumisest keelduda ja halvemal juhul isegi rünnata. Koer võib saada sellest trauma ning keelduda edaspidi lammaste juurde minemast. Koerajuht peab igasuguse lammastepoolse ähvarduse peale kindlasti kogenematule koerale appi minema ning näitama, et ta on koeraga samas meeskonnas. Vähe liikuvate lammaste puhul on kogenematul koeral raskem aru saada, mis ta tegema peab ning instinkt ei pruugi väja tulla. Karjatamise õpetamiseks soovitatakse kasutada aborigeenseid lambatõuge nagu näiteks Soome maalammas või siis Eesti oma Kihnu maalammas, kuna need on liikuvamad ning vastupidavamad. Kullaaugu talus saavad koerad treenida Kihnu maalammastega ja noorte lihalambaristanditega. Tootsi talus on treenimiseks gotlandi ristandid.
Karjakoerte treeningrühmad Tootsi talus
Treenima peaks võimaluse korral pigem tihti, kuid mitte liiga pikalt järjest. Üsna ideaalne treeningkava oleks näiteks kaks korda päevas 15 minutit korraga. Ilmselgelt saab sellist asja endale lubada vaid inimene, kellel on omal kodus karjatamiseks sobivad lambad olemas. Need, kellel sellised võimalused hetkel puuduvad, võivad liituda meie treeningrühmadega.
Lammaste ja treeningväljaku rent
Iseseisvalt võib meie väljakutel ja lammastega treenida ainult kogenud koerajuht ning karjatamiskatse läbinud koer.
Karjakoerte treeningrühmaga liitumiseks kirjuta terell.pihlak@gmail.com või elin@thinkking.ee. Lisainfo saamiseks võta meiega julgesti ühendust.